HOme

poezi dashurie

Poezi qesharake ose&Humor....!?

Foto Miss kosova

POezi ne perGjithsi

Photo Page:Rahoveci www.rinianet.tk

Foto shoqenia

Poezi qesharake ose&Humor....!?

Prezantimi

Prezantohem para jush,
Me quajn Bledi e jo tush,
Kam pas shpin n Barbullush,
Qa baj une se ban gjithkush.
Kam shoqni une me Xhorxh Bush.

Un jam Bledi taksirati,
mu me rrin 12 Sahati.
Asnjeher s'm ka lan Takati.
E kam Baben nga Berati.
Ca them une e ban Vesh gjati,
Nder Shqiptar jam ma bark-thati.

Une jam Bledi teveqeli
Me del gjumi kur kendon gjeli
Nder punetor jam ma demeli
Me pelqen shume ciftateli
Nder 8 klase 6 here ngeli
N'trupin tem ma i thelle asht beli.

Une jam Bledi i parrum
du me u rru por nuk m'ban shkum
Me nje gru jam i martum
Kam tre fmi e m'duken shume
Edhe nje e kam t'fillum.
Edhe ne kamb mu m'vjen gjume
dukem krejt si zog i trum.

Mu te tan me therrsin AR
Un kam hapin nje hektar
E kam vjehrrin katundar
Prej tij kam une gjithmone zar
Se me jep me hanger bar
Te tan thojn se jam qyqar
Gjuetar jam pa zagare
I marr klubet mar e mar
Katundare e qytetare
Nga kelmendi deri n'Pentare

Edhe kryt e kam me thinja
Qa them une e ban partija
Se ne shkolle m'ka rrah zotnija
Ku jam une ndodhet trimnija
mbi detyrat asht bujqesia
Ne kat t'pest asht njit hardhija
E ma shum m'pelqen rakija.

Un pra jam Bledi hareja
Vesh e njesh me tesha t'reja
Jam i lindur per beteja
Per mua asht vec kabareja
E kam kryt tan neja-neja
E byftekut i them eja
Vetem mu nuk m'bjen rrufeja
Se jam rrit tek P.T.T-ja
Kam punu n' N.SH.N-ja

Bled-Ar me thone dynjaja
e kam shpin te namaz gjaja
Gjithmone kpucet m prishen te maja
Kush m'shef mu i hin hataja
Sepse kam gjyslykt e mdhaja
Ne pilaf m'ka xan sevdaja

Zakonisht Bledi m'thojne
Kam tre fmi por s'm bahet vone
Kam nje gru por nuk kam prone
Kam ne shpi une nje kukone
Kallabllek jena n shpi tone


Kam kushri ne amerike
Qe i thosha mos me ik
E kam mar nusen pa prike
I kam tlinat pa lastik
Si kam pas shokt fanatik


Kam humor une me mimik
Ne ushqim un ty t'kam fik
Se un t'ha nja 30 pjata
Sa ne shpi t'gerset shamata
Kur filloj une me val t'gjata
Ty me goj nuk t'flet kunata

Po e mbyll une kete rralle
E ma bani ju hallall
ME kujshi e mahall
E kur t'keni per mu mall
Me ndigjoni tjeter rall
Ju pershendet Bled humori
Tash po vi kur t'mbaroj


Nga Bledi Deliu -Rahovec

Ish kon nje qytetare dhe kalon me nje djale nga fshati, i vjen dita fejohen dhe tash kjo qika del me ble tesha per martes me vjehrren dhe dy kunata te veta, hyn ne nje butik dhe i pelqen nje mini fund, dhe i vet ata a ban me ble ato i thojn po moj bleje, hyn ne tjetrin i pelqejn do hollonke i vet a ban mi ble ato prap po moj blej, i pelqejn nje pal pantolla te shkurt dhe i vet prap a ban mi ble kur vjehrra sduron mo dhe i thot, oj bij blej qka dush se ashtu kshtu krejt ner kule ki mi vesh haha........!

Posted: Sun Apr 01, 2007 6:23 pm Post subject:
PostPosted: Sun Apr 01, 2007 6:23 pm    Post subject: Reply with quote

Nga Bledi Deliu -Rahovec
Une jam person VIP

Une jam Bledi person VIP
ne pantallona nuk mbaj rrip
per humor jam simpatik
komuniteti nderkombetar
me qe i dukem njeri i mbare
ne mbrojtje me ka marre.....

Specialista prej tan planetit
do ti kem n sherbim pran vetit
bukur dine me ba gjithcka
ja se cilet jane ata:

Nje vile te bukur ne dergut
e bukur me te lan pa mend......
na projektoi inxh. Kinez Je Fe Mut
dhe ndihmesi i tij Qen bir Qen


Do ta baje instalimin e ujrave
sa te filloje fresku
hidrauliku rumun Tubo Saracinesku

Installimet elektrike
do ti baje nje simpatike
francezja e bukur si perrri
matmazel Zhytem Terry......

Ne shtepine time si pastruse
asht nje vajze nuk asht nuse
ka dy jave qe po jep prova
bullgarja Nadja Nushpikova

Sa per mish nuk do bije ne hall
une per te nuk vuj hiq
se kam kasap nje quhet daid kick

Une jam llups qe ha e te kepus
e kam barkun te thelle si pus
kuzhinjer do te kem nje rus
gatuan paster e me cilesi
tavarish Rrujboll Pacamurkovski

M'i sjell pjatat fet e fet,
e nuk me len me u ba nervoz
kamarjeri i urte Grek
Tarabullus Mekos.....

Pijet m'i ka enda
do te mi zhgjedh ne te gjith boten
teknologu nga Hollanda:
Van Got Broken....

Nga semundjet nuk trembem asnje fije,
se do te kem doktor shtepije
nje turk te pashem alamet
emri i tij Qok Gjyzel Melek Hyzmet..

Kam shofer nje djale te ri
vetem ecen tan shpejtesi
ka lindur ne Gjeorgji
eshte i urte e nuk ban naze,
quhet Rrota Kanalaze...

Bageti do te kem boll
e do m'i ruj me kujdes
Katundari spanjoll ;
Coban Lopez...

Keshilltar politik
do te kem nje Britanik
per kete pune eshte kampion
mister Mashton Rrenson...

Sekretar personal
do te kem nje Italian
eshte i urte e eshte i zoti
sinjor Shamatin Jafutkoti....

Per zbulime sekrete ,dmth. gjithandej me degju..
se kush flet keq per mu,
e vrap me ardh me me tregu,
do te kem nje Gjerman veshur me rroba luksi
quhet Majer Padit Fuksi...

Kur te jem ne terezi
e reomatizen te kem tek shpina
do te me freskoje per bukuri
italiania ;Dorbuta Patlina...

Nuk kam frike maskat me corap
nuk baj of ,as nuk baj uf ,
budygard kam nje Arab
e therras Derman Kukuisuf..

BLedi oh Bledi
po me therriste gruja
cohu prej gjumit
pse flet fjale te huja..???
poezi humoristike

vjen ni gruue me marr do prushh ne nje zjem edhe te ai zjemi ehste tu u nxehh nje plakë edhe ajo pa e vet e merr prushin kur e merr prushin pe vet kit plaken thon a jeni mir i pergjigjet plaka thot paii mir mir thot a jeni te lendum nai sen (dmth a jeni te rrahun nga serbet ) thot plaka boll valla nderhyn gruja me habi thot po qka i pergjigjet plaka t'merdhit .....

BY:Admin

Dj-blediyii111!

Nje Dj...ne fakuletet dhe qka ndolli:D

Na ishte njeher nje djalosh edhe shkon ne provim edhe kur e vet profa per emrin a ja tregon edhe qohet me kcye prej gzimit tani profa e vet qka kie bre aj ja kthen po kcej se e dita pyetjen e par me sukses


nje nxenes pa dashje pordh ne klas ne ore te mesimit dhe tash profesori e qet jasht i thot pisi njehere dil jasht, ai nxansi nervozohet dhe del te shajt profesorin edhe rastesisht e nin petagogu dhe e vet pse po e shan profesorin, ai nxansi ja kthen thot po qysh bre mos em shajt kur mua me qiti jasht ne ajr te pastert e ata e thithin kundermimin . by-dj-bledi....

ujė edhe kifle
1 Njeri qohet en mengjess edhe e dhezz krerrin me shku en pun , Niset per en pun me veti ja jep gruja I kifle edhe 1 shishe me uj... Edhe nalet en samaforta tash nje i varfen i vjen edhe ja lyp kiflen kti i dhimet ai edhe ja jep edhe tash niset hajt hajt nalet en samaforat e dyt edhe i vjen edhe njo i del perpara ky e qel gjamin i thot qa po don tash ti thot pak uj se jom shum EQt edhe ja jep ujt kyy edhe niset hajt hajt shkon en Samafortat e 3-t edhe nalet edhe 1 njeri i vogel me kapuq qatyy i del perpara edhe ky e qel gjamin i thot hė... :@ xhuxh qa po don tii aii I thot em fal a Bon dokumentat edhe patent shoferin ...... by-dj-bledi1
Barcoleta Politike
Titulli: Moderatorja E pyeten nje qytetar: "Me cilen moderatore te televizionit e kishe kalu naten"? Qytetari u pergjegj: Nuk kallzoj se pastaj ma .. nonen Ramushi. Titulli: Kryeministri Kryeministeri Bajram Kusumi pasi e mori besimin e parlementit,menjher e lajmroj gruan e tij ne telefon dhe i thote : grue banu gati se sonte ke me fjete me kryeministrin ajo ja kthen thote se ae paskan leshu ramushin a... Titulli: Sllobes ju asish Nona Ka qen, Miloshi, Rugova edhe Clintoni me ni aeroplan rrues per ne Gjermani. Rruges rezohet aeroplani edhe del dreqi para Politikanve. Ju drejtohet: Shkoni gjejeni nga ni peme ose perime edhe kthehuni mrapa. OK pajtohen ploitikant edhe shkojn.... Kthehet i pari Clintoni me Moll, i thot Dreqi kom me ta shti ne both ama nese kesh kom me te myt, OK, ja shtin ne both mollen kurgjo nuk kesh, pshton Clintoni, Kur qe po vjen Rugova me banane, edhe njejt, dreqi i thot mos kesh ose te mys, kur hala pa e prek me banane ne prapanic Rugova fillon me kesh, I thot dreqi qa ki o njeri, thot qyre Milosheviqi po vjen me BOSTAN ) Titulli: Ankimi Ankohet te presidenti ministresha malihate termkolli ,zotri president krejt kabineti po me thojn se je mashkull. presidenti hajt bre mos te ha **E ndaluar** qka thojn njerzit Titulli: Peterseni ne xhenem Ish kan Peterseni, Bushi dhe, Elizabeta II ne xhenem. Qohet Elizabeta me fol ne tel. nje min. me popullin e saj dhe kur e paguan i thot xhenemi 1 mil. funta, nejse qohet edhe Bushi qashtu e atij u bohet 10 mil.$, ne ata i vjen inati Petersenit qohet edhe ky fol me Kosoven 4min. kur shkon me pagu i thot xhenemi 5euro, se ketu eshte lokal. Titulli: Politika Ju kish lind djal syles dhe sabiles, e mas nja 1 vjeti kur po ju rritet, po i thot syla: O sabile kshyre bre qet qet llokum ka mu bo fudboller si vokrri. Sabilja-Jo valla hiq jo, ka mu bo Politiqar a spo e sheh qi edhe po dhihet edhe po te kshyr ne sy. Titulli: Presidenti Rugova Njeher rugova me delegacionin e tij u nis ne Kine kur mberriti atje filloi te flas me presidentin e kines ai e pyeti sa banor jini ai tha 2milion ani ejani neser e pime qaj tha kryetari i kines Titulli: Rugova Shkojn kshilltaret e Rugoves me e zgju prej gjumit Rugoven per me ja kumtu lajmin se eshte vrar Hashimi. I thon 'zgjohu se u vra Hashimi' e Rugova pergjigjet 'Auu e paska vra Thaqi' Pergjumshem Titulli: Karrika Shkojnė Shqiptari,Amerikani dhe Gjermani tek zoti pėr ta vizituar dhe sė pari hynė Amerikani,kėshtu qė zoti zgjohet nė kėmbė dhe e pėrshėndet.Pastaj hynė Gjermani,e edhe atė e pėrshėndet zoti sikurse edhe Amerikanin,dhe sė fundi hynė tek zoti Shqiptari,por ai nuk zgjohet nga vendi hiq pėr ta pėrshėndetur.Kėshtu qė Amerikani dhe Gjermani e pyesin zotin se pėr ēka ai nuk zgjohet nė kėmbė pėr ta pėrshėndetur Shqiptarin, kurse zoti pėrgjigjet: Po qė se unė zgjohem nga karrigeja ime,ai ka pėr t?€™ma zėnė vendin!. Titulli: Kur Nano me Saliun vdiqen kur nanoja me saliun vdiqen vajten ne fer nga mekatet qe kishin bere djalli i denoi qe ta kalonin jeten ne qeli po me nje femer me te shpifur se veten.nanon e denuan me nje plake, pas disa ditesh nanoja vajti ne qeline e saliut atje shikon salen me xhulia roberts po benin sex.i merzitur nanoja vete te djalli edhe ankohet pse i keni dhene saliut femer me te bukur.edhe i thote djalli po ne kemi denuar xhulia roberts ta kaloje jeten me nje me te shpifur. BY-dj-bledi1
Martohet njoni,,,,,

Martohet njoni qe ska pas femen kurr me heret edhe kta te familjes bahen marak se qka ko me bo kur te hyn dhanderr edhe nejse ma hyn dhanderr edhe tash spo din qka me fol me nusen, i thot nuses a kan pas pemt sivjet ajo ja bon valla jo, ai i thot po na kina do molla a po don ti mrrij do, ajo i thot ani de, edhe per fat te keq miollat i kishin pas ne tavan mu ne ate dhom ku ka hy ai dhanderr, edhe tash tu hyp ne tavan me i mrri mollat bje prej tavanit edhe i del gjaki edhe tash bertet oooooo kuku oj nane gjaki breeeee oj nane gjaki, ajo nana e vet e nin edhe shkon te dera i thot, hajt o djali nanes hajt se e di se qashtu duhet me dal gjaki hahahaha .by:bledi.

Hajduti hehehe!

Një hajdut shkon në Pazar për të shitur rrobat që kishte vjedhur, por një hajdut tjetër ia vjedh.
Në darkë e shoqja e cila e sheh të mërzitur e pyet: “Sfitove gjë?” – Hajduti duke qeshur: “-Kësaj here i shita me çmimin që i mora. by"bledi

Mesuesja dhe nxansit ne vazhdim....
Ne klase mesuesja pyet nxenesit : -Ne nje peme jane 5 zogj. Nje gjahtar qellon me pushk gjuetie dhe vret 3 zogj. Sa zogj mbeten ne peme? -2 zogj mesuese ,pergjigjet nje nxenes -Bravo e gjete thote mesuesja Nje nxenes tjeter ngrihet dhe e kundershton : -Ne peme nuk mbeti asnje zog mesuese se u tremben nga zhurma e pushkes. Mesuesja e vene ne pozite mendohet pak dhe i thote: bravo me pelqen llogjika qe perdor. Po ky nxenes thote: -Ta them edhe une nje probleme mesuese? -Thuaje ia kthen mesuesja -Jane 3 femra duke ngrene akullore,e para e lepin me majen e gjuhes e dyta me gjithe gjuhen dhe e treta e fut akullore ne goje, cila nga keto te treja eshte e martuar? -Ajo qe e fut te gjithe akulloren ne goje -thote mesuesja Jo mesuese, ajo qe ka unaze te gishti, por gjithsesi me pelqen llogjika qe ndjek .
Fjalor Shqip - Turqisht

Analfabet---------------------derdimen legen
Bllok shenimesh--------------hesap defter
Celular------------------------muhabet hava
CD-----------------------------aheng tepsi
CD Rom-----------------------hesap tepsi
Doganier----------------------Shejtan hesap
Disko--------------------------Gjullurdi bodrum
Frigorifer----------------------Kallkan dollap
film erotik---------------------sevda sehir
Gjarper------------------------Llahtar ushkur
Letërnjoftim(Pasaportë)-----Surrat tapi
Lavatriçe----------------------Gjullurdi kazan
Kondom-----------------------shyqyr llastik (sagllam llastik)
mbremje festive-------------aksham aheng
Mësues------------------------Llafazan hajvan
Menu--------------------------defter aksham pilaf sallam
Nxënes------------------------Medrese qyqar
Plazh--------------------------Maskarallek dynja
Profesor----------------------Medrese delenxhi
penallti-----------------------serbez hyxhym
Proletare te gjitha vendeve bashkohuni-----bytyn dynja hyxhym milet
rroba banjo------------------jazek kostum (edepsez kostum)
Rrobalarëse------------------Bulldum kazan
Radio-------------------------Aheng dallap
Regjister notash-------------Menxyre defter
Raki---------------------------U deme shyqyr
shesh lufte-------------------kasaphane mejdan
sherbim 24-oresh-----------24-sahat hyzmet
Shtëpi publike---------------Han birinxhi maskarallek qamet
TV----------------------------Kallaballak sehir
Tubim(Miting)---------------Gjullurdi milet
Telefon-----------------------Muhabet gajtan
tregti mallrash te vjedhura--arnaut pazar
Veterinar---------------------hajvan doktor
Varrezat----------------------parking rahmetli
budall ----------------- sagllam ahmak
katunar --------------- insan byrek
pite me mish --------- Dönner ül kebab
Sekretaria telefonike----------hazer xhevap
Kopshti zoologjik--------------hajvan bashqe
Kupa Botrore------------------gjygym dynja
Roboti--------------------------teneqe insan
Bilete kthyese-------------------pishman billet
forum---------------Arnaut Llafazan Mejdan
Autostrada-------------Hyxhym xhade
Truproja-------Azgan dajak
Impotenca-----Saber selamet, se devri qamet
Printer----------hazer defter
Tabut ---------- xhenet Taxi
nevojtorja ---------- berbat kolib
vetesherbimi ----------- filhall vet hyzmet
kufiri -------------- megje me tela
pasaporta---------- tefter per ryshfet
doganierit --------- lyps me vertetim
Cooller ------------ Gazuz insane
Bush ------------ tollusum sherif
Sharon ----------- arkash Hitlerin
Tian-Pin----------- azgan vietnam-pasha
Saddam-----------gjynah vezir
Taxi ------------- jallah-shofer
Forumit ------------ zahmet muhabet
Agregatit ------------ koftor zahmet
Bitch ------------ mahall sefa
Kuller ------------ takllagjyn shmeker

Humor

Unë Per ty e shes traktorin me gjith akumullatorin oj prekulic pse ma theve e ma qove per spital... hehehe!

A ėsht larg Afrika?
!!!!!!!!!!!